تاریخ : شنبه 4 خرداد 1392     |     کد : 89

با حضور شهردار تبريز انجام گرفت: افتتاح شهرك نمايشگاهي مبلمان و خودرو تبريز

خبرگزاری شهریار ؛با حضور شهردار تبريز و در آستانه سالروز آزادسازي خرمشهر قهرمان ، از شهرك نمايشگاهي مبلمان و خودرو شهر در شهرك صنفي صنعتي مايان تبريز بهره‌برداري شد.خبرگزاری شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداري تبريز گزارش داد ، فاز نخست اين شهرك نمايشگاهي در فضايي به وسعت 43 هكتار با مشاركت بخش خصوصي و شهرداري تبريز اجرا گرديده است.

شهردار منطقه شش تبريز در آئين افتتاح اين شهرك نمايشگاهي طي سخناني از اين مجموعه به عنوان يكي از بزرگ‌ترين و مهم‌ترين طرح‌ها و پروژه‌هاي مشاركتي و سرمايه‌گذاري شهرداري طي سال‌هاي اخير ياد و خاطرنشان كرد: در حال حاضر برنامه‌ريزي‌هاي كلاني براي ايجاد و توسعه زيرساخت‌هاي سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در شهرك صنفي صنعتي مايان از سوي شهرداري تبريز انجام گرفته كه نمونه بارز آن ايجاد شهرك نمايشگاهي بزرگ و مدرن مبلمان و خودرو در اين شهرك مي‌باشد.
دكتر عادلي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ويژگي‌هاي اين شهرك نمايشگاهي و نيز روند اجرايي آن افزود: تاكنون بالغ بر 60 درصد عمليات آماده‌سازي اين شهرك انجام گرفته و علاوه بر آن بسياري از امكانات و الزامات مربوط به تأسيسات شهرك تأمين گرديده است كه اميدواريم با نهايي شدن پي‌گيري‌هاي مربوط به مشكل برق ، اين شهرك روند توسعه را ادامه دهد.

شهردار منطقه شش تبريز در خاتمه سخنان خود ابراز اميدواري كرد با مشاركت حداكثري بخش خصوصي و سرمايه‌گذار اين طرح ، روند آماده‌سازي و نيز تجهيز شهرك نمايشگاهي مبلمان و خودرو تبريز به عنوان نخستين و مجهزترين مجموعه تجاري ، توليدي و صنعتي اين صنوف در منطقه شمالغرب كشور تسريع شود.

به گفته وي تاكنون براي احداث و آماده‌سازي اين شهرك بالغ بر 350 ميليارد ريال از سوي سرمايه‌گذاران و 45 ميليارد ريال نيز از سوي شهرداري هزينه شده است.
دكتر عادلي در عين حال از ديگر سرمايه‌گذاران بخش خصوصي نيز خواست با سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي ديگر شهرك صنفي صنعتي مايان ، در تبديل شدن منطقه غرب تبريز به يكي از قطب‌ها و ظرفيت‌هاي توليدي و صنعتي شهر مشاركت كنند.

در اين مراسم همچنين مهندس باقري سرمايه‌گذار پروژه شهرك نمايشگاهي مبلمان و خودرو نيز طي سخناني گزارشي از روند و مراحل آماده‌سازي اين مجموعه ارايه كرد.

وي با اعلام اين كه احداث اين شهرك مرهون حمايت‌ها و همراهي شخص مهندس نوين شهردار تبريز بوده است ، از وي به عنوان مديرترين و موفق‌ترين شهردار دهه‌هاي اخير شهر تبريز ياد كرد و افزود: اگرچه تبريز در مقاطع مختلفي از تاريخ به دليل برخي بي‌مهري‌ها مهجور و گمنام بوده و كم‌تر توسعه يافته بود ؛ با اين حال در سايه پايمردي و تلاش‌هاي شهردار اين شهر ، بار ديگر هويت و جايگاه تاريخي و فرهنگي خود را بازيافته و امروز نام تبريز همچون گذشته‌هاي دور در اقصي نقاط جهان شناخته شده است.

وي با اشاره به ويژگي‌هاي اين شهرك گفت: در حال حاضر 200 واحد نمايشگاهي و فروشگاهي مبلمان و خودرو در فاز نخست اين شهرك آماده بهره‌برداري است و علاوه بر آن نيز مجموعه بزرگ بازار مبل مرواريد به وسعت 80 هكتار و پيش‌بيني 400 واحد نمايشگاهي ديگر در حال احداث است كه با احتساب احداث بازار سنتي در حال احداث كه مكمل اين دو مجموعه مي‌باشد ، شهرك مبلمان و خودرو به يكي از مدرن‌ترين و تخصصي‌ترين شهرك‌هاي صنفي ، تجاري كشور تبديل خواهد شد.

مهندس باقري در خاتمه افزود: علاوه بر اين بخش‌هاي ، نمازخانه ، رستوران ، شعبات بانكي متعدد و ديگر امكانات و واحدهاي رفاهي و خدماتي در اين شهرك احداث گرديده است كه تمامي اين واحدها به ويژه واحدهاي صنفي و تجاري تا پايان سال به اتمام خواهند رسيد.PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر