تاریخ : پنجشنبه 6 آذر 1399     |     کد : 367

استقبال خوب استانداری‌ها و شهرداری‌ها از سامانه تسهیلات و سرمایه‌گذاری شهرداری‌های کشور

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از استقبال خوب استانداری‌ها و شهرداری‌ها برای دسترسی به سامانه تسهیلات و سرمایه‌گذاری شهرداری‌های کشور خبر داد.

به گزارش  سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، دکتر محسن کوشش‌تبار ضمن تشکر از جدیت و سرعت عمل دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌های سمنان و هرمزگان به دلیل ثبت‌نام صد درصد شهرداری‌های این دو استان در سامانه تسهیلات، اظهار کرد: امیدواریم سایر استان‌ها نیز  ثبت‌نام همه شهرداری‌های استان را ظرف آذرماه سال جاری انجام دهند.

وی در ادامه توضیح داد:  راه‌اندازی سامانه تسهیلات و سرمایه‌گذاری شهرداری‌های کشور ابتکار عملی امیدبخش و کارساز در سال جهش تولید و ابزاری مناسب و مؤثر در ایجاد فضای سرمایه‌گذاری و الکترونیکی نمودن فرآیندها  می‌باشد. با تکمیل دسترسی همه شهرداری‌ها به سامانه تسهیلات و سرمایه‌گذاری شهرداری‌های کشور و به‌روزرسانی مستمر اطلاعات سامانه، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تلاش خواهد نمود فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف از قبیل گردشگری، خدمات رفاهی، بوم گردی، مراکز تجاری و مجموعه‌های تفریحی، فرهنگی را شناسایی و مزیت‌های نسبی هر شهرداری را با اتکا به اطلاعات و ظرفیت‌های هر شهرداری در سطح ملی و بین‌المللی به منصه حضور بگذارد و به کمک این سامانه فرصت سرمایه‌گذاری از سوی سرمایه‌گذاران چه در سطح منطقه، ملی و بین‌المللی را فراهم نمایند.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به بازدیدی که از استان فارس در سال 1398 داشتند تأکید نمود شهرداری‌های استان فارس که از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیار بالایی برخوردار هستند از این فرصت استفاده نموده و فرصت‌های سرمایه‌گذاری خود را با ثبت‌نام در سامانه به صاحبان سرمایه‌گذاران بشناسانند.

وی اضافه کرد: طی بازدید صورت گرفته از شهرداری‌های آن استان با پروژه‌هایی مواجه بودیم که قطعاً در صورت شناخته شدن توسط سرمایه‌گذاران ملی و بین‌المللی انگیزه فراوانی را برای مذاکره در سرمایه‌گذاران فراهم خواهد شد و تأمین مالی پروژه‌های شهری رقم خواهد خورد لذا از شهرداران استان فارس انتظار می‌رود با جدیت در ثبت‌نام و انجام و امور محوله در سامانه تسهیلات و سرمایه‌گذاری شهرداری‌های کشور اقدام مقتضی را انجام دهند.
 


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر