تاریخ : سه شنبه 25 شهريور 1399     |     کد : 334

شهردار تبریز:

مشارکت شهرداری در ساخت سریال جلال، سرمایه‌گذاری برای شهر است

شهردار تبریز گفت: مشارکت شهرداری در ساخت فصل دوم سریال جلال، به نوعی سرمایه‌گذاری در حوزه‌های گردشگری، فرهنگ و اخلاق جامعه است که امروز آماج تهاجم فرهنگی دشمن قرار گرفته است.

ایرج شهین‌باهر در حاشیه آیین آغاز ضبط فصل دوم سریال جلال اظهار داشت: فیلم و سریال از ابزارهای مطلوب جامعه برای انتقال هویت و معرفی افراد شاخص، شهدا، ایثارگران و قهرمانان یک شهر است که ما نیز سعی در استفاده از این ظرفیت داریم.
او افزود: قصد داریم برای معرفی افراد شاخصی که در تبریز زندگی کرده و نقشی در حفظ کشور و انقلاب اسلامی داشته‌اند، در ساخت چنین کارهای ارزشمندی مساعدت کرده و تبریز را به عنوان شهر قهرمانان و پایتخت تشیع به دنیا معرفی کنیم.

او اضافه‌ کرد: پیگیر انجام اموری هستیم که اعتقاد داریم باید برای شهر و شهروندان صورت بگیرد و بر همین اساس مشارکت در ساخت سریال‌ جلال را در حوزه فرهنگ و انتقال مباحث اعتقادی، تاریخی و ایثارگری قهرمانان تبریز برای نسل‌های بعدی لازم می‌دانیم.  

ایرج شهین‌باهر تأکید کرد: اعضای شورای اسلامی شهر، شهرداری و صدا و سیما دست در دست هم داده‌اند تا اثر فاخر و نفیسی در این شهر تولید شود، که امیدواریم در تاریخ ثبت شده و سال‌های سال ماندگار باشد.
او افزود: در کنار این کار، ما با مشارکت در ساخت این سریال‌ها، تبریز و ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری، فرهنگ و تمدن و اعتقاد و ایمان تبریز را نیز به ایران معرفی می‌کنیم.

شهردار تبریز در پاسخ به سوالی مبنی بر تداوم حمایت از سینماگران و فرهنگ و هنر تبریز نیز گفت: در برابر میلیاردها دلاری که دشمنان انقلاب برای تهاجم فرهنگی در نظر گرفته‌ و بنیان خانواده اسلامی و ایرانی را نشانه‌ رفته‌اند، هزینه ساخت چنین سریالی بسیار اندک است.

او افزود: راه مقابله با دشمنان انقلاب که درصدد تغییر رویه کشورهای اسلامی هستند، ساخت چنین سریال‌هایی است که فرزندان ایران اسلامی را از توطئه آنان مصون بداریم.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر