تاریخ : چهارشنبه 17 مرداد 1397     |     کد : 268

در جلسه مشترک مدیران حوزه سرمایه گذاری و فن آوری اطلاعات تاکید شد:

ضرورت توجه به سرمایه گذاری و درآمدزایی در حوزه شهر هوشمند

راهکار حضور سرمایه گذاران در طرح های هوشمند سازی شهری در جلسه مشترک مدیران سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز و مدیریت سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تبریز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 
به گزارش امور ارتباطات مدیریت سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تبریز دکتر رضا جمالی، مدیر سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تبریز در این جلسه با اشاره به فرصت های فراوان در حوزه فن آوری اطلاعات وکسب و کار الکترونیکی گفت: ایجاد بستر مناسب برای حضور سرمایه گذاران در حوزه فن آوری اطلاعات با توجه به خدماتی که توسط مدیریت شهری برای شهروندان انجام می گیرد متنوع و فراوان است.
 
وی با اشاره به ضرورت سرمایه گذاری در  پروژه‌های شهری با چشم انداز شهر هوشمند افزود:درآمد زایی و ثروت آفرینی در حیطه شهر هوشمند مورد غفلت واقع شده است و باید با استفاده از فرصت‌های موجود بسته‌های سرمایه‌گذاری مهمی را در این زمینه تدوین نمود.
 
جمالی افزود: حکمرانی خوب شهری بدون زیرساخت‌های شهر هوشمند امکان پذیر نیست؛ و ما در کلانشهر تبریز نیازمند یک سامانه کارآمد و قابل اطمینان هستیم که خدمات و امور شهری در آن ۲۴ ساعته در جریان باشد و خدمات رسانی به طور شبانه‌روزی قطع نشود.
 
در ادامه این جلسه مهندس فیضی مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز به مسائل و موانع موجود در ارتباط با عملیاتی کردن شهر هوشمند در شهرداری تبریز اشاره کرد و افزود: بایستی در این زمینه نوع نگرش ها را تغییر دهیم و با رویکرد انسان محور و شهروند محور به استقبال شهر هوشمند برویم.
 
وی آموزش فرهنگ و بستر سازی را در این عرصه مهم دانست و افزود:شهر هوشمند بایستی با توجه به شاخص های معین کاربردی تدوین شده و مشکلات شهر احصا شود و بر پایه رفع معضلات شهری پایه گذاری شود.
 
 در پایان این جلسه دو فرصت سرمایه گذاری در حوزه شهر هوشمند مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری با جزئیات کامل مورد توافق نهایی قرار گرفت؛ همچنین بررسی بسته های دیگر در این حوزه به جلسات آتی موکول شد.
 


مدیر وب سایت
 
 اسلایدر