تاریخ : پنجشنبه 21 تير 1397     |     کد : 261

سرمایه گذاری خارجی در آذربایجان شرقی 21 درصد افزایش یافت

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری آذربایجان شرقی گفت: میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده در استان در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 21 درصد رشد داشته است.

به گزارش شهریار، حمید هاشم زاده  گفت: در سه ماه نخست امسال 6 میلیون و 625 هزار یورو سرمایه گذاری خارجی در استان مصوب و 4 میلیون و 665 هزار یورو از این رقم جذب شده است.
وی اعلام کرد: یک طرح تولیدی از کشور ترکیه به ارزش 3 میلیون و 165 هزار یورو در منطقه آزاد ارس مهمترین سرمایه گذاری خارجی جذب شده در استان است.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری یکی دیگر از طرح های خارجی اجرا شده در استان را طرحی از کشور ترکیه عنوان کرد که در منطقه ویژه اقتصادی سهلان 3 میلیون و 100 هزار یورو سرمایه گذاری داشته و 1.5 میلیون یورو آن محقق شده است.
هاشم زاده سرمایه گذاری را موتور محرکه رشد اقتصادی خواند و با اشاره به اهمیت و جایگاه سرمایه گذاری بخش خصوصی به ویژه جذب سرمایه گذاران خارجی در توسعه و رونق اشتغال و تولید یادآوری کرد: ورود تکنولوژی روز و تامین منابع مورد نیاز بنگاه های اقتصادی داخلی مقوله هایی است که در جذب سرمایه گذاری خارجی مورد توجه قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا، سال گذشته 14 طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش 275 میلیون دلار در استان مصوب شده بود که از این تعداد 10 طرح به ارزش 85 میلیون دلار منجر به جذب سرمایه گذاری شد.


مدیر وب سایت
نوشته شده در   پنجشنبه 21 تير 1397  ساعت  06:46   توسط   مدیر وب سایت    تعداد بازدید  55
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
 
 
 
 اسلایدر