غذاهای سنتی تبریز

غذاهای سنتی تبريز

کوفته تبریزی :

کوفته تبریزی یکی از غذاهای مشهور ایران و متعلق به شهر تبریز است. انواع کوفته در نقاط مختلف خاورمیانه تهیه می‌شود و نقطه تمایز کوفته تبریزی بیشتر در طرز تهیه و مواد استفاده شده در آن است. در این غذا از انواع سبزیجات معطر استفاده می‌شود و به‌ طور سنتی گوشت این کوفته در یک هاون سنگی و با دسته ‌هاونی چوبی کوبیده شده و رفته رفته سبزیجات و ساير مواد غذايي به آن اضافه می‌گردد.

کباب و چلوكباب:

کَباب یکی از معروفترین غذاهای ایرانی و مورد علاقه مردم ایران و خاورمیانه است که در تهیه و پخت بیشتر کباب‌ها از گوشت قرمز بره یا گوساله استفاده می‌شود و همچنین در اکثر کباب‌ها از پیاز و ادویه جات ایرانی استفاده زیادی می‌شود. کباب را به سیخ فلزی یا چوبی کشیده و در برابر آتش مستقیم قرار می‌دهند تا پخته شود و قطر کباب را هر چه قدر که بخواهند می‌توان به دلخواه پهن تر و قطور تر ساخت.

آبگوشت(دیزی):

یکی از غذاهای سنتی می باشد. در طبخ آبگوشت از گوشت و دنبه گوسفند، گوجه فرنگی (و یا رب گوجه فرنگی) و برخی حبوبات از قبیل نخود و لوبیا استفاده می‌شود.آبگوشت از غذاهای اصیل ایرانی است. خوراکی رقیق که از پختن گوشت و پیاز و سیب زمینی و حبوبات درست می شود که در دو مرحله می خورند اول آب آن را با تکه‌های نان مخلوط نموده، می خورند (ترید) و بقیه مواد را کاملا کوبیده با نان و چاشنی مانند ترشی و سبزی خوردن میل می کنند(گوشت کوبیده). در صورت پخته شدن در ظروف سنگی آن را دیزی سنگی می نامند .

دلمه برگ مو :

یکی از انواع دلمه بوده و به عنوان یکی از غذاهای سنتی ترکی شناخته می‌شود. دلمه برگ بیشتر در فصل تابستان تهیه می‌شود. برای تهیه این غذا برگ مو (انگور) و لپه و برنج و سبزیجات معطر استفاده می‌شود .

آش آذربایجان :

یک نوع از انواع آش‌های اصیل ایرانی و متعلق به آذربایجان که در طبخ آن از لپه، بلغور، سبزی شوید، تره، پیازچه، نعناع، مرزه و ریحان استفاده می‌شود .

 

آش ميوه(ميوه آشي):

مواد لازم براي اين آش رشته آش،كوفته قلقلي ريز يا گوشت چرخ كرده، پياز، نمك، فلفل، قيسي زردآلو،‌آلوزرد، آلوچه،‌ گوجه‌سبز، آلبالو، چغندر پوست كنده و خرد شده، نخود، لوبيا، عدس، رب گوجه‌فرنگي، زردچوبه، پياز، پيازداغ، سركه و كشك مي‌باشد.

شورباي پياز(سوغان شورباسي):

مواد لازم براي اين شوربا  پياز، آب(گوشت)، نمك، روغن مي‌باشد.

شورباي تره(سوزو شورباسي):

مواد لازم براي اين شوربا تره، آب(گوشت)، نمك، رب گوجه و تخم مرغ مي‌باشد.

شورباي زردآلو(اريك شورباسي):

مواد لازم براي اين شوربا زردآلو، روغن و آب مي‌باشد.

شورباي خامه(خاما شورباسي):

مواد لازم براي اين شوربا پيازسرخ شده، لپه، سيب‌زميني، تره، برنج، تخم‌مرغ، گوجه‌فرنگي، ادويه، روغن و خامه مي‌باشد.

شورباي گوشت سرخ شده(قورما شورباسي):

مواد لازم براي اين شوربا روغن دم گوسفند، قورما، لپه، ‌تره،‌ برنج و سيب‌زميني مي‌باشد.

شيله عدس(مرجيمك شيله سي):

مواد لازم براي اين شيله عدس،‌ پياز،‌ بلغور، ‌نمك، ‌نخود و آب(گوشت) مي‌باشد.

يتيمچه(يئتيمچه):

مواد لازم براي اين غذا سيب‌زميني، پياز، رب‌گوجه، بادمجان، روغن وآب مي‌باشد.

تاس‌كباب:

مواد لازم براي اين غذا گوشت، ‌گوجه‌فرنگي، ‌بادمجان،‌ روغن، ‌آب، نمك، زردچوپه، كدو، هويج، ‌پياز و سير مي‌باشد.

شكم پاره(قارني يارئغ):

مواد لازم براي اين غذا گوشت چرخ‌كرده، لپه، سبزي دلمه و سير مي‌باشد.

دويمانج(دويمه نج):

مواد لازم براي اين غذا نان خشك(به ويژه نان اسكو)، روغن حيواني يا كره آب شده، مقداري آب داغ، پودر نعناع، گردو و كنجد مي‌باشد.


 
 اسلایدر